Plánované akcie

Srbsko

Slovensko

Srbské noviny

Internetové noviny

Srbské rádiá

Venujte 2% z dane

Prameň nádeje

Srbské centrum

Novinky
 

Proti základniam NATO

Stovky ľudí v Bratislave protestovali proti základniam NATO na Slovensku

Reportáže
12. 03. 2015
Napísal: P. K.
 
Stiahnuté:  beo.sk
Protest proti základniam NATO v Bratislave

(Bratislava, 12.03.2015) Práve v čase, kedy masmédiá rozširujú tvrdenia, že so zahraničnou politikou USA u nás nesúhlasia prevažne iba anonymné (zrejme ruskými tajnými službami financované) a pochybné internetové stránky, sa dnes v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí napriek chladnému počasiu zhromaždilo približne 600 ľudí, aby vyjadrilo svoj nesúhlas s výstavbou základní Severoatlantickej aliancie na slovenskom území.

Ako rečníci pred zhromaždením vystúpili bývalý premiér Ján Čarnogurský, predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec, vysokoškolský pedagóg Branislav Fábry, bezpečnostný analytik František Škvrnda a ďalší. Vo svojich prejavoch zdôrazňovali potrebu deeskalácie napätia na Ukrajine, obnovenie priateľských vzťahov s Ruskom, vystúpenie Slovenska z NATO a obnovenie slobody a suverenity Slovenskej republiky. Väčšina vystúpení zožala nadšený potlesk prítomných.

V zhromaždenom dave sa nachádzali predstavitelia rôznych názorových prúdov a organizácií, ktorých spája odpor k americkej zahraničnej politike a k pôsobeniu organizácie NATO. Medzi prítomnými bol bývalý minister vnútra Vladimír Palko, ľavicový publicista Eduard Chmelár alebo tiež novinár Pavol Kapusta. Dostavili sa aj zástupcovia rôznych komunistických organizácií s komunistickými, sovietskymi a ruskými vlajkami, na čo jeden z účastníkov poznamenal, že to je paradoxné, pretože práve komunistická ideológia má na svedomí asi najviac slovanských životov.

Aký bude význam tohto zhromaždenia, to ukáže až čas. Organizátori dúfajú, že sa im podarí vyslať silný signál k politikom doma a aj v zahraničí, aby boli úvahy o základniach NATO na Slovensku udusené v zárodku. Aj preto sa plánujú zísť opäť na rovnakom mieste 26. marca 2015 o piatej hodine poobede.

Need help writing? Well, you’re not alone! If you’ve ever written an article, then you are aware that the very https://www.affordable-papers.net/ best method to write an essay would be to allow the newspaper be your guide.